• Zadzwoń
  • 509 169 270
 
  • sprzedaz@robstan.pl
  • Napisz do nas
 
  • Odwiedź nas
  • Oświęcim, ul. Kolbego 15
Okna

Okna

W naszej ofercie oprócz okien standardowych znajdziecie również:

 

PS System

PS to system uchylno-przesuwny. Możliwy jest do wykonania na każdym profilu dostępnym w naszej ofercie. Łączy w sobie wygodę, ciepło i estetykę. Podobnie jak w oknach HS, w oknach PS zastosowane są dwa rodzaje skrzydeł: skrzydło ruchome i skrzydło stałe. Szyna, po której porusza się okno przesuwne, zamontowana jest w dolnej części ościeżnicy, przez co jest ona nieco widoczna. Po niej poruszają się wózki zamontowane na wewnętrznej ramie skrzydła przesuwnego. Żeby otworzyć okno w systemie PS należy najpierw nieco uchylić i odsunąć skrzydło przesuwne od progu. Po tym kroku skrzydło może być już spokojnie przesuwane po wbudowanej szynie. Czynność ta przebiega bardzo sprawnie. Szyna przesuwa się płynnie i bez oporu. 

 

HS

Konstrukcja okien tarasowych czy balkonowych HS opiera się na dwóch równoległych względem siebie skrzydłach: skrzydle stałym oraz skrzydle przesuwnym. W trakcie otwierania lub zamykania okna HS, ruchome skrzydło przesuwne jest prowadzone wzdłuż skrzydła stałego. W trakcie tej operacji użytkownik nie musi przy otwieraniu okna używać siły. Skrzydło ruchome porusza się bowiem bardzo płynnie na rolkach, wzdłuż ukrytej w podłodze metalowej szyny. W oknach HS proste jest także uchylanie poszczególnych okien. Odbywa się ono poprzez zatrzymanie w dowolnym miejscu ruchomego skrzydła, a następnie jego opuszczaniu poprzez zastosowanie klamki. W tym systemie okna mogą być większe niż w przypadku systemu PS, dając więcej światła w domu. Próg może być ukryty w podłodze, co łączy dużą estetykę z wygodą.

 


Drukuj   E-mail

Robstan sp. z o.o. - okna i drzwi

W skrócie

Od przeszło 25 lat produkujemy dla Was okna. To lata pełne nowych doświadczeń, pozwalających doskonalić nasze umiejętności i oferować Wam produkty jeszcze lepsze i nowocześniejsze.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania najlepszych dla Was rozwiązań, omijając kompromisy.

Koniecznie zobacz

Polecamy